تور زیارتی سوریه تور ارزان بلغارستان تور ارزان قشم تور کربلا از مشهد تور لحظه آخری خیام گشت تور لحظه آخری کربلا تور لحظه آخری عتبات عتیق گشت تور تبریز از اصفهان تور مشهد با قطار فدک تور ازمیر از تبریز
معرفی مهندسی نما

مهندسی نما چیست؟

نماهای ساختمانی یکی از بزرگترین و اصلی ترین عناصر یک ساختمان به لحاظ زیبایی و عملکرد فنی می باشند. به لحاظ کارکردی، وظیفه فیلتر کردن نور، صدا، گرما و سرما، جهت تأمین شرایط محیطی مناسب در درون ساختمان را به عهده دارد که این امر لازمه امکان پذیری راحت فعالیت های مختلف در درون ساختمان می باشد. به لحاظ زیبایی شناسی نیز پوسته یک ساختمان، می تواند معرف ارزش، کارایی و بیان معممارانه آن باشد.

“مهندسی نما (Facade Engineering) هنر حل مسائل زیبایی شناسی، محیط زیست و سازه جهت دستیابی به یک پوسته کارا برای ساختمان می باشد”
واحد مهندسی نما، به شکل تخصصی در زمینه مهندسی و مشاوره نما در قالب تیم های طراحی یک پروژه اجرایی، به همکاری با معماران، کارفرمایان، مدیران ساختمانی و تولیدکنندگان صنعتی می پردازد. مهندسین نما ملزم به رسیدگی به موضوعاتی چون طراحی، اخذ استانداردها، نصب، اجرا و راه اندازی نماهای ساختمانی با توجه به عملکرد مواد، زیبایی شناسی ظاهر، رفتار سازه، پاسخگویی به شرایط محیطی، ایمنی، امنیت، تعمیر و نگهداری و قابلیت اجرایی، می باشند.
دلایل شکل گیری مهندسی نما به عنوان یک تخصص، در حوزه تخصص های ساختمانی، حساسیت، پیچیدگی های روزافزون، سیستم های متنوع و نیز هزینه های کلان این عنصر ساختمانی می باشد. اصولا نماهای ساختمان، یکی از پرهزینه ترین و پرمخاطره ترین عناصر هر پروژه عظیم می باشد، به گونه ای که عموما هزینه اجرای نما با هزینه سازه ساختمان برابری می نماید. به لحاظ تاریخی، نماهای ساختمان یکی از اصلی ترین سطوح از دست دادن انرژی، مقابله با شرایط محیطی از قبیل تابش، باد، برف و باران، سر و صدا و آتش سوزی و زلزله در یک ساختمان می باشد و فشار برای تغییر و هماهنگی آن با محیط اطراف جهت تأمین نیاز های کارکردی انرژی، دوام و ایمنی بسیار مهمتر از سایر بخش های یک ساختمان می باشد. در نتیجه می توان گفت مهندسی نما امروزه تبدیل به یک دانش گشته است.
واحد مهندسی نمای آبسکون در سه حوزه کلی زیر تعریف می گردد:
– مشاوره تخصصی نما
– خدمات مهندسی و فنی
– اجرای نما

 

 •  واحد مشاوره مهندسی نما به کارفرمایان و همچنین برنامه ریزان در رابطه با چالش های اقتصادی، فنی و برنامه ریزی پیش رو اقدام به مشاوره و تبادل نظر می نماید. این واحد همچنین قادر به معرفی و ارائه راهکارهای به خوبی اندیشیده شده نما- که به نوعی ارتقادهنده ارزش یک سازه جدید یا موجوداست- می باشد، این راهکارها طیفی از پیشنهادات از افزایش دوام و بهره وری انرژی تا بازتعریف جایگاه یک برند –از طریق پرداخت نما- را شامل می گردد. ارائه پیشنهادات در زمینه انتخاب مصالح، نورپردازی، روش های اجرا،سیستم های پیشنهادی، کلیت زمانبندی اجرا و کلیت هزینه نما در حوزه وظایف این واحد است.

 

 •  واحد فنی و مهندسی با گردآوری متخصصین حوزه های مرتبط از قبیل معماری، سازه، انرژی، مکانیک و صنایع اقدام طراحی و پیشبرد روند فنی پروژه جهت تهیه :
  – طرح اولیه نمای پیشنهادی بر اساس جلسات مشاوره
  – مدارک فاز یک شامل شبیه سازی های سه بعدی و نقشه های فاز یک
  – نقشه های فاز دو و جزئیات اجرایی
  – تهیه نقشه های شاپ اجرایی

 

 •  واحد اجرای نما با ترکیبی از تکنسین های دارای تجربه کارگاهی و نیز متخصصین آکادمیک حوزه های ساخت و اجرا، توانایی اجرای انواع سیستم های ساختمانی مرتبط با نما را دارا می باشند. واحد اجرای نما دارای تعدادی پرسنل اجرایی ثابت، جهت پیشبرد پروژه های مرتبط با محصولات کارخانجات آبسکون می باشد، در مواردی که نیازهای پروژه حضور تیم های اجرایی متخصص در سایر سیستم های نصب را طلب نماید، واحد اجرا با عقد قرارداد اقدام به بکارگیری این تیم ها در قالب همکاری های موقت می نماید.
Abescon Industries Co .